تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)

پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)
 

ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستای هدف گردشگری «پالنگان»


کامیاران نیوز:معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان گفت: با توجه به مسأله پیش آمده در خصوص آلودگی مجتمع‌های پرورش ماهی در منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری پالنگان و جلوگیری از ورود گردشگران به این منطقه باید برنامه‌ریزی شود تا به گردشگری این منطقه لطمه وارد نشود.

  «آرمان وطن‌دوست» در جلسه‌ی بررسی مشکلات پیش‌روی روستای پالنگان شهرستان کامیاران اظهار کرد: باید بهداشت و سلامت گردشگران در این منطقه با توجه به مسأله پیش آمده مورد توجه قرار گیرد.


وی افزود: در بحث ساماندهی خانه‌های استیجاری با همکاری شرکت ژیار شاهو و این اداره‌کل نسبت به ساماندهی خانه‌های استیجاری این منطقه اقدام کرده‌ایم، همچنین در بحث اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز متناسب با فرهنگ و معماری منطقه ساز و کارهایی برای ایجاد این اقامتگاه‌ها فراهم می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان یادآور شد: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در نظر دارد با احداث این طرح‌ها از بروز مشکلات زیست محیطی برای گردشگران جلوگیری کند.

وی در ادامه جلسه از صدور مجوز برای تعدادی کمپ گردشگری در روستای پالنگان خبر داد و گفت: ظرفیت و تحمل منطقه برای جذب و جلب گردشگر مشخص است و احداث این کمپ‌ها برای رفاه حال مسافران و گردشگران منطقه است.

وطن‌دوست خاطرنشان کرد: احداث این کمپ‌های گردشگری در منطقه‌ی پالنگان، به سرمایه‌گذاری سنگین نیاز ندارد و باید در اولویت کاری این اداره کل است.

وی افزود: متأسفانه آلودگی مجتمع پرورش ماهی سبب تعطیل شدن این مجتمع‌ها شده است و این می‌تواند به گردشگری منطقه لطمات جبران‌ناپذیری وارد کند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان در این‌باره گفت: با توجه به آلودگی پیش آمده در مجتمع‌های پرورش ماهی و اینکه گردشگران موجب این آلودگی و انتقال ویروس شده‌اند یا نه، باید دانست که این مسأله قابل توجیه نیست و ما باید شرایطی را برای اسکان و اقامت گردشگران فراهم کنیم تا گردشگران با رفاه حال بهتری وارد منطقه شوند.

در ادامه این جلسه مدیرعامل مجتمع شیلات پالنگان گفت: متأسفانه ایجاد این آلودگی در مجتمع‌ها موجب تعطیلی آنها و جلوگیری از ورود گردشگر به داخل محدوده شیلات شده است.

وی افزود: ما با گردشگری در این منطقه مشکلی نداریم و هدف ما این است که به علل بهداشتی و زیست محیطی گردشگران نباید وارد حوزه‌ی مجتمع‌های شیلات شوند.

وی یادآور شد: گردشگری منطقه‌ی پالنگان با شیلات آن رونق گرفته است و اگر شیلات آن به تعطیلی کشیده شود دیگر گردشگری وارد این منطقه نمی‌شود، چون گردشگری با شیلات و شیلات با گردشگری در پالنگان رونق گرفته است.

مدیرعامل مجتمع شیلات پالنگان خاطرنشان کرد: ایجاد مجتمع‌های پرورش ماهی موجب جذب گردشگر، ایجاد اشتغال در منطقه و رونق گردشگری شده است که با ساز و کار و برنامه‌ریزی‌های مناسب باید از تعطیلی و ورود گردشگر به مجتمع‌های پرورش ماهی جلوگیری شود.

وی یادآور شد: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و اعضای کارگروه استان باید برای احداث سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ و کمپ‌های گردشگری وارد کار شود تا به گردشگری منطقه لطمه وارد نشود.

برچسب ها: اخبار، خبر سیاسی، اخبار ایران، ایران،
[ چهارشنبه 8 بهمن 1393 ] [ 05:10 ب.ظ ] [ دختر برفی ]

درباره وبلاگ

خوش آمدید!
آخرین اخبار ایران و جهان را اینجا بخوانید!
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :