تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)

پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)
 
آژنگ خبر داد:
افزایش 1200 درصدی کشفیات مواد پیش ساز صنعتی

 کاهش سن اعتیاد در کردستان خطری جدی است


کامیاران نیوز: جانشین فرمانده انتظامی کردستان گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سه ماهه سال جاری هزار و 232 درصد افزایش کشفیات مواد پیش ساز صنعتی را در استان کردستان داشته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر آژنگ شامگاه دوشنبه در جلسه کمیته اطلاع ‌رسانی شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان اظهار داشت: در بحث کشفیات تریاک نیز کاهش 66 درصدی، در بحث حشیش افزایش 204 درصدی و هروین نیز دو درصد کاهش داشته ایم که در مجموع در سه ماهه سال جاری با افزایش 18 درصدی کشفیات مواجه بوده ایم.

وی با اشاره به این مطلب که استان کردستان با وجود معتادانی که دارد در حال حاضر از دیگر استان‌ های کشور در بحث اعتیاد و مواد مخدر جلوتر است، افزود: شرایط جغرافیایی استان کردستان متاسفانه به گونه ای است که عموما از محورهای عبور مواد مخدر از نوع سنتی و صنعتی بوده است.

آژنگ یادآور شد: متاسفانه امروز مهم ‌ترین مشکل در بحث مبارزه با مواد مخدر در جامعه تغییر ذائقه مصرف‌ کنندگان از مواد مخدر سنتی به صنعتی است.

وی ادامه داد: اولویت مصرف مواد در کردستان در بحث سنتی تریاک و حشیش و در بحث صنعتی شیشه و هروئین است كه انتظار می رود با برنامه ریزی زمینه برای جلوگیری و مقابله جدی و عملی با آن در جامعه فراهم شود.

کاهش سن اعتیاد در کردستان زنگ خطر جدی است

جانشین فرمانده انتظامی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کاهش سن اعتیاد از 25 به 18 سال از دیگر تهدیداتی است که زنگ خطر را در این استان به صدا در آورده است.

آژنگ اظهار داشت: کاهش سن اعتیاد در جامعه متاسفانه تبعات منفی دارد و در حال حاضر 70 درصد جرایم خردی که در استان اتفاق می افتد به وسیله معتادین خیابانی است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به دستاوردهای پلیس مبارزه با مواد مخدر استان كردستان بیان کرد: کاهش 66 درصدی کشف مواد مخدر از نوع تریاک در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه، کشف حشیش بیش از 204 درصد رشد و در بحث کشف هروئین دو درصد و سایر مواد مخدر نیز 100 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در استان رشد داشته ‌ایم.

آژنگ همچنین یادآور شد: افزایش هزار و 232 درصدی و رشد 12 برابری کشفیات این نوع مواد نسبت به سال گذشته در استان و در مجموع کشف مواد به جز مواد پیش ‌ساز در استان طی سه ماهه نخست امسال 18 درصد کاهش از دیگر دستاورده های این حوزه به شمار می رود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در بحث دستگیری قاچاقچیان نیز شاهد رشد 51 درصدی بوده ایم و در زمینه دستگیری افراد نگهدارنده و توزیع کنندگان نیز 14 درصد رشد داشته ‌ایم.

رشد 166 درصدی در متلاشی كردن باندهای قاچاق

جانشین فرمانده انتظامی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سه ماهه اول امسال شاهد رشد 166 درصدی متلاشی ‌کردن باندهای توزیع و عرضه مواد مخدر  در  کردستان بوده ایم.

آژنگ اظهار داشت: 12 عملیات اطلاعاتی، 79 درصد افزایش خودروهای توقیفی حامل مواد مخدر، افزایش 85 درصدی کنترل محورهای مواصلاتی و ارتقاء امنیت از دیگر اقدامات انجام شده توسط کمیته مبارزه با مواد مخدر در استان بوده است

وی با اشاره به این مطلب که خوشبختانه در بحث دستگیری مواد فروشان نیز شاهد افزایش 40 درصد بوده ایم، افزود: در جمع‌آوری معتادان نیز 39 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ ایم.

ایجاد کمپ های نگهداری معتادین در استان كردستان ضروری است

جانشین فرمانده انتظامی کردستان بیان کرد: پلیس آمادگی کامل در راستای جمع آوری معتادین را در سطح شهر در 48 ساعت دارد ولی پلیس توان نگهداری آن را ندارد و در این صورت برای مقابله با مشکل باید ابتدا بستر آن فراهم باشد.

آژنگ یادآور شد: پلیس مبارزه و جمع آوری را در دستور کار دارد و انتظار می رود که دستگاه های مربوطه در این خصوص گام های ارزنده ای را برداشته تا استان از بسیاری جرایم مبرا شود.

وی در پایان اظهار داشت: دستگاه های ذیربط و مسئول در این بخش باید با برنامه ریزی مناسب و تعامل خوب با پلیس مبارزه با مواد مخدر بسترهای نگهداری و بعضا ترک معتادین دستگیر شده در سطح شهرهای استان را فراهم کنند.

برچسب ها: اخبار، خبر سیاسی، اخبار ایران، ایران،
[ چهارشنبه 8 بهمن 1393 ] [ 05:15 ب.ظ ] [ دختر برفی ]

درباره وبلاگ

خوش آمدید!
آخرین اخبار ایران و جهان را اینجا بخوانید!
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :