تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)

پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)
 

داعش وارد خاک عربستان شد/ غافلگیری و وحشت سعودی ها

تنها یک روز از پس از پیش بینی مقام معظم رهبری:داعش به عربستان حمله کرد

کامیاران نیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار با مسئولین قوه قضائیه اعلام کرده بود که آتش فتنه داعش بانیان آنان را فرا خواهد گرفت ودرست امروز شهر عرعر عربستان سعودی توسط این گروه تروریستی اشغال گردید وسعودی ها را چنان ترسانده است که پادشاه عربستان درحالی که بیمار است طی تماس تلفنی از السیسی رئیس جمهور مصر خواسته است که ارتش مصر را به یاری عربستان بفرستد.

حمله داعش به عربستان
 منابع امنیتی گزارش دادند تروریست های داعش با عبور از بیابان های استان الانبار و پیشروی به سمت جنوب، از مرز عربستان گذشته و گذرگاه عرعر در خاک این کشور را تصرف کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رسانه های عربی منطقه از حمله تروریست های داعش به گمرک عراق و عربستان در منطقه عرعر خبر دادند.
نشریه الحیات گزارش داد، یگان های داعش مستقر در استان الانبار که پیش از این، مناطق طریبیل و الولید در مرز عراق و سوریه را تصرف کرده بودند، با حرکت به سمت جنوب در بیابان های غرب عراق، به مرز عربستان رسیده و شهر مرزی عرعر را در خاک عربستان تصرف کردند.

مقامات ایران و سوریه بارها به کشورهای حامی تکفیری ها هشدار داده بودند آتش تجهیز و تقویت تروریست ها دامن خود آنها را نیز خواهد گرفت.پس از حمله داعش به عرعر، ارتش اردن نیروهایش در مرز با عراق را افزایش داد، اما سعودی ها که از این اقدام داعش غافلگیر شده اند، هنوز واکنش رسمی نشان نداده اند، اما هراس و وحشت در صفحات اینترنتی آنها، موج می زند.

وحشت سعودی ها از داعش

* داعش از مرزهای لبنان و اردن که کوهستانی هستند عبور کرده، چطور میشود جلو آنها را در صحرای باز عرعر گرفت!

وحشت سعودی ها از داعش

نظر عربستان درباره داعش

ترس عربستانی ها از حمله داعش

حمله داعش به شمال عربستان

حمله داعش به عربستان

* سعودی ها که پس از حمله داعش به موصل و شهرهای عراق، آنها را مجاهدان راه اسلام می دانستند اکنون غافلگیر شده و نمی دانند چه موضعی باید اتخاذ کنند. برخی از آنها ادعا کرده اند که ارتش عراق به عمد راه داعش را باز گذاشته تا به سمت اردن و عربستان بروند.

برخی چهره های رسانه ای سعودی از بروز اختلاف شدید میان فرماندهان ارتش عربستان در زمان حمله داعش انتقاد کرده اند. برخی نیز اعلام کرده اند که گشودن جبهه جنگ میان آزادگان مجاهد! و عربستان سعودی جبهه مجاهدان را دچار انشقاق می کند و باید از جنگ دست کشید.

یک روزنامه نگار به نقل از الحیات نوشته است که با حمله یگان های مرزی عربستان، نیروهای داعش از عرعر عقب نشینی کرده اند، اما چنین خبری در الحیات نیست.

در این میان، قابل اعتناترین مطلب به نقل از سایت صهیونیستی دبکا نوشته شده. دبکا گزارش داده است که ملک عبدالله، پادشاه عربستان با وجود کسالت و بیماری شدید، شخصا با السیسی، رئیس جمهور مصر تماس گرفته تا او تضمین بدهد که در صورت پیشروی داعش در داخل خاک عربستان، مصر ارتش خود را برای دفاع از آل سعود به عربستان خواهد فرستاد. دبکا پیش بینی کرده که داعش به اردن نیز، که تاکنون حامی لجستیکی آنها بوده، حمله خواهد کرد.

اسکای نیوز امروز تصاویری پخش کرد که در آن نشان داده می شود شهر الرطبه در تسلط داعش است. این شهر کوچک مرزی، شاهراه ارتباطی بغداد به امان پایتخت اردن است و حضور داعش در آن، علاوه بر عربستان، اردن را نیز می ترساند.

اختلاف امریکا و عربستان بر سر داعش

* انس حسن، تحلیلگر سعودی مدعی شده که علت حمله داعش به عربستان، اختلاف نظر میان عربستان و امریکا برسر اهداف داعش در عراق است. وی نوشته است که مقامات سعودی اصرار دارند حاکمان کشور آینده سنی نشین در عراق را آنها باید تعیین کنند و چنانچه کشور جدید تحت نظر قطر یا ترکیه باشد، عربستان دیگر کمکی به پروژه تقسیم عراق نخواهد کرد. اما امریکا نقش ایران و مصر را مهم می داند و نمی خواهد درگیر شود و در حال حاضر تنها می تواند به نوری مالکی فشار بیاورد که کنار رفته و دولت مرکزی عراق سرنگون شود. این نویسنده نزدیک به خاندان سعودی تصریح می کند که عربستان نگران است که امریکا بازهم بطور پنهانی با ایران کنار بیاید و باوجود صرف هزینه های هنگفت توسط عربستان، عراق همچنان دولتی نزدیک به ایران داشته باشد.

برخی عقیده دارند، حمله داعش به عرعر هشداری به آل سعود بوده که جایگاه خود را بشناسند.

 

* داعش به ترساندن سعودی ها ادامه می دهد:

داعش در عربستان

* صفحه داعش اعلام کرده بزودی پرچم خود را بر فراز این مکان نصب می کند.

حمله داعش به عربستان

* این یکی ادعا کرده که ما به مرزها اعتقادی نداریم و به جایی هم حمله نمی کنیم چون اینجا اصلا سرزمین خودمان است و از قبل هم همینجا بودیم.

حمله داعش به سعودی ها

* داعش از جوانان، مردان شجاع می سازد ولی آل سلول (آل سعود) از آنها بچه قرتی می سازد. در زیر متن هم تصویری از صفحه شبکه ام بی سی عربستان گذاشته که مسابقه عشقولانه ترین اس ام اس و قشنگ ترین مدل موی سال 2014 را برگزار می کند.

 

واکنش های بعدی سعودی ها:

واکنش عربستانی ها به داعش

* مفتی وهابی: اگر شما مجاهدین صادقی هستید به ایران حمله کنید اگر مرد هستید. به عربستان حمله نکنید چون همه مردمش مسلمانند.

واکنش سعودی ها به تهدید داعش

* مفتی وهابی: ببینید گمراهی را. نمیگویند به ایران حمله کنید، می گویند به عربستان حمله کنید:(

افزایش روحیه سعودی ها

* جنگنده تایفون فقط در اختیار شش کشور است. عربستان قوی ترین نیروی هوایی خاورمیانه را دارد.

مرز عراق و عربستان

* مرزهای عراق و عربستان مسطح هستند و هیچ ارتشی بدون پشتیبانی هوایی نمی تواند عبور کند.

ارتش عربستان مقابل داعش

* فرماندهان داخل سیستم راداری با دقت اوضاع را زیر نظر دارند.

 

داعش سعودی ها را تهدید می کند

* زمان کندن کله هایتان نزدیک است! (پس از تماس ملک عبدالله با رئیس جمهور مصر).

 

علت دیگر تمایل داعش به ترساندن سعودی ها:

* سران دولت اسلامی عراق و شام، داعش، بویژه ابوبکر بغدادی وابسته به وهابی ها هستند، اما از یک سال پیش و پس از آنکه سعودی ها کنترل تکفیری های جبهه النصره سوریه را به دست گرفتند، رقابت برسر جانشینی اسامه بن لادن و خلافت بر سرزمین های خیالی اسلامی شدت گرفت و داعش و النصره با یکدیگر درگیر شدند.

ایمن الظواهری، سرکرده القاعده نیز از سعودی ها جانبداری کرد و از ابوبکر بغدادی خواست، تحت امر جبهه النصره و سعودی ها باشد، اما سرکرده داعش که خود را خلیفه دولت اسلامی عراق و شام می داند زیر بار نرفت و عربستان کمک هایش به داعش در سوریه را کاهش داد و فقط به پشتیبانی از یگان های داعش در عراق پرداخت.

در عراق نیز، افسران سابق گارد ریاست جمهوری صدام  که فرماندهی عملیات نظامی ترویست های داعش را بر عهده دارند، سعودی ها را از جمله خائنین به صدام و حزب بعث می دانند و با وجود برخورداری از کمک های آنها، مترصد فرصتی برای انتقام هستند.

تروریست های داعش با تسلط بر گمرک عرعر و شهرهای مرزی عربستان، می توانند دارایی ها و تجهیزات بیشتری به چنگ آورده و به مقر خود در منطقه عشار نشین الانبار منتقل کنند.

ضمن این که، از نظر سیاسی و رسانه ای نیز، وابستگی خود به سعودی ها را تخطئه کرده و خود را مستقل نشان می دهند.

گزارش روزنامه الحیات از حمله داعش به عرعر

عراق و عربستان بیش از 800 کیلومتر مرز مشترک دارند که قسمت بیشتر آن مرزهای استان الانبار است که با پشتیبانی سعودی ها تبدیل به مقر داعش شد تا نقطه اعزام تکفیری ها به سوریه باشد. اما اکنون دست پروده های وهابیت و بازماندگان حزب بعث 112 کیلومتر از مرزهای عربستان را در اختیار گرفته اند و حتی احتمال می رود، اردن نیز به سرزمین های تحت خلافت خلیفه قرن بیست و یکم اسلام!! افزوده شود.

ابوبکر بغدادی که خود را وارث و جانشین شایسته اسامه بن لادن می داند، از دید تروریست ها خلیفه تمام سرزمین های اسلامی است.

نقشه مناطق تحت سلطه داعش در آینده


 

برچسب ها: اخبار، خبر سیاسی، اخبار ایران، ایران،
[ پنجشنبه 9 بهمن 1393 ] [ 06:29 ب.ظ ] [ دختر برفی ]

درباره وبلاگ

خوش آمدید!
آخرین اخبار ایران و جهان را اینجا بخوانید!
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :