تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)

پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)
 

کردها اسلحه می شکنند، به روی هموطن خود اسلحه نمی کشند

کامیاران نیوز:در حالی که کردستان این روزها با شکستن تفنگ، آتش زدن قفس و رهاسازی حیوانات و پرندگان اسیر به الگوی صلح، آشتی با طبیعت و دفاع از آزادی تبدیل شده است، عده ای ساز مخالف می زنند.

در این رویداد که روز گذشته اتفاق افتاد چهار تن از بسیجیان سپاه شهرستان کامیاران به کمین نیروهای ضد انقلاب افتاده و جان به جان افرین، به شهادت رسیدند.به گزارش خبرنگار ایرنا، همان روزی که رییس سازمان محیط زیست برای تقدیر از این حرکت اجتماعی به کردستان سفر کرده بود و در حالی که همچنان خبرهای رهاسازی پرندگان، شکستن تفنگ ها و قفس ها از کردستان به گوش می رسید افرادی که خود را کُرد می نامند به روی هموطنان خود اسلحه کشیدند و دست به خون ریزی زدند.

شاید همزمانی این حرکت با سفر رییس سازمان محیط زیست اتفاقی باشد اما همزمانی آن با حرکت اجتماعی مردمان این دیار برای تاکید بر طبیعت دوستی و آشتی نمی تواند اتفاقی باشد.

مردم کردستان وقتی با حیوانات با آشتی و صلح رفتار می کنند بدون شک در مقابل هم نوعان خود نیز نمی توانند غیر از این رفتار کنند.

این افراد باید کور باشند که گام های مردم برای صلح و آشتی را نمی بینند و خلاف این موج اجتماعی حرکت می کنند.

کردستان امروز پیام صلح و دوستی به دنیا می فرستد و توجه جهانیان به این نقطه از کشورمان جلب است، اما دشمنان این دیار که پوست دوست بر تن کرده اند تاب دیدن چنین روزی را ندارند.

صدای گلوله های آنها در کوه های منطقه حفاظت شده (محیط زیستی) شاهو، وحشت در دل طبیعتی که پیام آشتی از مردم این دیار شنیده بود می افکند و گمان می کنند می توانند در دل مردم هم وحشت ایجاد کنند.

در این رویداد که روز گذشته اتفاق افتاد چهار تن از بسیجیان سپاه شهرستان کامیاران به کمین نیروهای ضد انقلاب افتاده و جان به جان افرین، به شهادت رسیدند.

در این درگیری، ˈحیدر عزیزیˈ، ˈفواد احمدیˈ، ˈمحمد حاجی مرادیˈ و ˈجواد زندˈ از بسیجیان بومی استان کردستان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

تیراندازی به قلب بسیجیانی که برای حفاظت از آرامش این مردم به دل کوه های شاهو رفته اند آن هم به شیوه نامردانه کمین، نه تنها از نظر نظامی و سیاسی هیچ سودی برای این کوردلان ندارد بلکه تنها می شود از این عمل دور از انسانیت و ضد صلح، این نتیجه را گرفت که عده ای آگاهانه یا نا آگاهانه و با بازیچه شدن به دست دشمنان این دیار می خواهند کردستان را بدنام کنند و خلاف موج مردمی و حرکت اجتماعی آشتی با طبیعت شنا کنند.

از سوی دیگر در حالی که امنیت برای استان کردستان حیاتی است تا سرمایه گذاری و رشد اقتصادی در این استان شتاب گیرد، چنین حرکت های کوری در واقع توسعه و رشد این استان را هدف گرفته است.

هر گروهکی که تاکنون حتی جرات به عهده گرفتن مسوولیت این حرکت غیر انسانی را نداشته است باید بداند که مردمان این دیار آنها را کُرد نمی دانند چرا که کُردها نشان داده اند که اسلحه می شکنند نه اینکه به روی هم وطنان خود اسلحه بکِشند. ک/4
برچسب ها: اخبار، خبر سیاسی، اخبار ایران، ایران،
[ پنجشنبه 9 بهمن 1393 ] [ 06:29 ب.ظ ] [ دختر برفی ]

درباره وبلاگ

خوش آمدید!
آخرین اخبار ایران و جهان را اینجا بخوانید!
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :