تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)

پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)
 

 رییس سابق دادگستری شهرستان کامیاران

اطاله دادرسی در کامیاران به کمتر از دو ماه کاهش یافته است

2900 ملاقات عمومی خارج از موضوع پرونده

 کامیاران نیوز:  رییس سابق دادگستری شهرستان کامیاران گفت: اطاله دادرسی در کامیاران به کمتر از دو ماه کاهش یافته است.

خبرگزاری فارس: اطاله دادرسی در کامیاران به کمتر از دو ماه کاهش یافته است/2900 ملاقات عمومی خارج از موضوع پرونده

به گزارش خبرگزاری فارس از کامیاران، یزدان فلاحی ظهر امروز در مراسم تودیع خود که با حضور معاون قضایی رئیس‌کل استان کردستان و  تمامی مسئولان شهرستانی برگزار شد، ضمن اشاره به فعالیت 8 ساله خود در مقام رئیس دادگستری این شهرستان، اظهار داشت: در دستگاه قضایی، خروجی کار مهم است.

وی هدف تمامی اعضا کادر دستگاه قضایی شهرستان کامیاران را کاهش پرونده‌های ورودی و افزایش کیفیت در حل آنها عنوان کرد و افزود: با همین هدف دادگستری کامیاران موفق به کسب دستاوردهای قضایی خوبی در سطح شهرستان شده است.

فلاحی تمامی تلاش دستگاه‌های قضایی را اجرای وظایف در راستای قانون عنوان کرد و اضافه کرد: مهم‌ترین مشکل امروز دادگستری‌های در سراسر کشور اطاله دادرسی در رسیدگی به پرونده‌ها است.

کاهش اطاله دادرسی به کمتر از دو ماه

رییس سابق دادگستری شهرستان کامیاران تصریح کرد: مدت اطاله دادرسی در کشور میانگین 8 یا 9 ماه به طول می‌انجامد که اکنون دادگستری کامیاران موفق شده این زمان را به کمتر از 2 ماه کاهش دهد.

به گفته فلاحی، دادگستری کامیاران پرونده‌هایی داشته که اطاله دادرسی آنها فقط یک یا دو هفته طول کشیده است.

وی عملکرد دادگستری کامیاران را در طول خدمت خود مثبت ارزیابی کرد و افزود: پاسخگویی دلسوزانه، به موقع و همیشگی مسئولان دادگستری کامیاران و تلاش در راستای انجام درست امورات مردم سبب شده است این شهرستان کمترین مراجعه کننده به استان را دارا باشد.

فلاحی به ملاقات‌های همیشگی مردم با وی در طول خدمتش اشاره کرد و اظهار داشت: رئیس دادگستری در هفته یک روز با مردم ملاقات حضوری دارد که در کامیاران به جز در هنگام جلسات دادرسی در تمامی اوقات پذیرای عموم مردم بوده‌ایم.

وی بیان کرد: خوشبختانه دادگستری کامیاران موفق به ایجاد ارتباطی سازنده و تعاملی مثبت با حفظ شئونات قضائی با سایر ادارات و ارگان‌ها شده است و اگر مشکلی پیش آمده به صورت دوستانه و منطقی حل و فصل شده است.

دو هزار و 900 ملاقات عمومی خارج از موضوع پرونده

رییس قبلی دادگستری شهرستان کامیاران گفت: در سال 92، دادگستری کامیاران بیش از دو هزار و 900 ملاقات عمومی خارج از موضوعات پرونده با رئیس دادگستری این شهرستان داشته است.

وی سلامت مجموعه دادگستری را از افتخارات دادگستری کامیاران دانست و اظهار داشت: در این حوزه مسئولان به مقوله سلامت مجموعه اهمیت بسیار زیادی می‌دهند و کمترین اغماضی نسبت کارمند متخلف حتی در کوچکترین تخلفات تا کنون نشده است.

به گفته فلاحی، دادگستری کامیاران سلامت دستگاه برایش بسیار با ارزش است و اعتقاد راسخ دارد که حتی کوچکترین مشکل در این دستگاه نباید وجود داشته باشد.

رییس قبلی دادگستری شهرستان کامیاران در خصوص فعالیت شورای حل اختلاف کامیاران، افزود: خوشبختانه کیفیت کار این شورا امروزه بسیار بالا رفته است.

سلامت دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف در اولویت

فلاحی ضمن تقدیر از زحمات اعضای شوراهای حل اختلاف در این شهرستان،گفت: حل و فصل دعاوی از طریق صلح و سازش و رسیدگی سریع به دعاوی مردم خواسته مردم است و قضات و اعضای شوراها باید این دو اصل را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

رییس دادگستری شهرستان کامیاران ادامه داد: افزایش کیفیت شورای حل اختلاف سبب گسترش فعالیت‌های آنها بخصوص در میان مردم شده است.

وی ارتباط شوراها با وکلا را بسیار خوب دانست و اضافه کرد: امروز وکلا اقدام به تنظیم پرونده های با دامنه مالی صلاحیت کمتر از 5 میلیون می نمایند تا پرونده به شورای حل اختلاف ارجاع داده شده و مشکل دوستانه حل شود.

80 درصد اعضا شورای حل اختلاف لیسانس حقوق دارند

فلاحی سلامت در پذیرش اعضای شوراهای حل اختلاف را از شرایط مهم عضویت در شورای حل اختلاف در این شهرستان دانست و اظهار داشت: من تا امروز 20 دبیر را در شورا تغیر داده ام و امروز تمامی اعضا دارای مدرک لیسانس بوده که 80 درصد از آنها لیسانس حقوق دارند.

رئیس سابق دادگستری شهرستان کامیاران تصریح کرد: حضور اعضای آگاه به قوانین در شورای حل اختلاف کامیاران سبب شده امروز این شورا در موقعیت خوبی در حل و فصل پرونده‌ها داشته و محبوبیت خاصی را در میان مردم در راستای ارجاع پرونده‌هایشان به این شورا کسب نمایند.

فلاحی در پایان از احداث ساختمان جدیدی دادگستری در این شهرستان خبر داد و گفت: ساختمان فعلی فرسوده و کهنه شده است و با توجه به تملک اراضی برای ساخت ساختمان جدید، با تخصیص اعتبارات لازم به زودی کلنگ آن به زمین زده می‌شود.

برچسب ها: اخبار، خبر سیاسی، اخبار ایران، ایران،
[ پنجشنبه 9 بهمن 1393 ] [ 06:32 ب.ظ ] [ دختر برفی ]

درباره وبلاگ

خوش آمدید!
آخرین اخبار ایران و جهان را اینجا بخوانید!
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :