تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)

پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)
 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان:


استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در نشر فرهنگ کتابخوانیکامیاران نیوز: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: مخاطبان ایستگاه مطالعه عامه مردم و مخاطبان کافه کتاب نخبگان و اهل مطالعه جامعه هستند.

خبرگزاری فارس: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در نشر فرهنگ کتابخوانی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل احمدی ظهر امروز در مراسم افتتاح کافه کتاب ترنج سنندج، اظهار کرد: کتاب و مطالعه متأسفانه در جامعه شرایط مطلوبی ندارد.

وی با بیان اینکه باید واقعیت‌ها را گفت، تصریح کرد: مطالعه ضعیف در جامعه مشهود است و انگار همه تصمیم گرفته‌ایم نسبت به کتاب بی‌توجه باشیم و در برابر مطالعه مقاومت شدیدی انجام می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با بیان اینکه کتاب‌گریزی دلایل مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بر عمومیت بخشیدن به مطالعه و فراگیری آن تأکید دارند.

احمدی با اشاره به اینکه قصد داریم کتاب در دسترس عموم مردم قرار بگیرد، گفت: ایجاد ایستگاه‌های مطالعه در سطح شهر در سال گذشته در همین راستا بود.

وی با بیان اینکه کافه کتاب تکمیل کننده ایستگاه مطالعه است، خاطرنشان کرد: مخاطبان ایستگاه مطالعه عامه مردم و مخاطبان کافه کتاب نخبگان و اهل مطالعه جامعه هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با بیان اینکه مطالعه کاری فرهنگی است، گفت: این کافه کتاب طی هفته‌های گذشته به صورت آزمایشی فعالیت می‌کرد و اکنون فعالیت آن عمومیت یافته است.

احمدی با بیان اینکه جامعه ما نیازمند گفت‌وگو و بحث در مورد مسائل فرهنگی و اجتماعی و آسیب‌های آن است، گفت: لازم است این بحث‌ها در محیط امن و تخصصی خود انجام شود و کتاب‌های مختلف معرفی شوند که در این راستا افزایش کافه‌ کتاب‌ها در سطح شهر الزامی است.

وی با اشاره به اینکه عمده‌ترین شاخص توسعه انسانی و پایه این مسئله، موضوعات فرهنگی و اجتماعی است، گفت: کافه کتاب تلاش می‌کند تا اهداف خود را دنبال و شرایطی را فراهم می‌آورد تا عامه مردم اوقات فراغت خود را به صورت سالم پر کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با تأکید بر اینکه رویکرد اصلی در کافه کتاب، توجه به منابع و کتب مذهبی بومی است، تصریح کرد: در سال 92 تغییرات ماهوی در حوزه منابع مذهبی بومی استان چه در حوزه منابع مذهبی و چه ادبیات کردی انجام شده است.

احمدی، برگزاری همایش ملی مترجمان کرد ایرانی با همکاری دستگاه‌های مختلف در سال گذشته را یکی از برنامه‌ها در این راستا عنوان کرد و گفت: تلاش داریم در زمینه معرفی و نشر فرهنگ کتابخوانی از ظرفیت بخش خصوصی و مردم استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز روند توزیع کتب استانی در حوزه منابع بومی مذهبی و ادبیات کردی را دنبال خواهیم کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم کافه کتاب به آثار بومی استان تجیهز شود، کافه کتاب را یک پیشخوان عمومی برای بهره‌مندی از این آثار قلمداد کرد.

برچسب ها: اخبار، خبر سیاسی، اخبار ایران، ایران،
[ پنجشنبه 9 بهمن 1393 ] [ 05:32 ب.ظ ] [ دختر برفی ]

درباره وبلاگ

خوش آمدید!
آخرین اخبار ایران و جهان را اینجا بخوانید!
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :