تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)

پایگاه خبری تحلیلی علی (ع)
 
کنکور و کامیارانبدون دانشگاه 

به قلم مجتبی باجلانی

دیروز وامروز کنکور سراسری در رشته های مختلف برگزار گردید وپرونده امسال این ماراتون بزرگ به روزهای آخر خود نزدیک می شود امامطلبی که در این میان مهم است تعدادقبولی فرزندان کامیاران است که در نوع خود وبه نسبت کشور عدد بزرگی است.


هرساله در کنکورهای مختلف که توسط سازمان سنجش برگزار می گردد بسیاری از دانش آموزان کامیارانی به مراکز آموزش عالی راه می یابند واین افتخار بزرگی برای ما کامیارانی ها می باشد.
اما مطلبی که کامیاران را آزار می دهد واز طرفی باعث می شود هزینه های فراوانی به دانشجویان کامیارانی تحمیل شود نبود مراکز آموزش عالی در کامیاران است که مطابق با هراستانداردی نوعی اجحاف به این شهرستان است.

شما نیک بنگرید در همین شهرهای اطراف کامیاران انواع دانشگاهها مشغول فعالیت هستند حال آن که هیچ کدام از آنها نه اهمیت راهبردی کامیاران را دارند ونه از نظر وسعت وجمعیت در حد وقواره کامیاران هستند.
دو شهر جوانرود وروانسر برروی همدیگر به اندازه کامیاران هستند حال آن که تنها درشهر جوانرود علاو بر دانشگاههائی نظیر پیام نور وآزاد اسلامی وغیرانتفاعی دانشکده ای از دانشگاه رازی کرمانشاه رسما در این شهر به پذیرش دانشجو مشغول بوده وهرساله تعداد زیادی دانشجو برای خود جذب می نمایدهمان جوانرودی که حتی زمین به اندازه کافی برای ساخت وساز جمعیت خود ندارد.
به یاد دارم حدود 15سال پیش بود که با یک حرکت پرطمطراق اعلام نمودند که شعبه ای از دانشگاه آزاد اسلامی در کامیاران شروع به کار می کند وحتی دقیقا پلاکاردی را در تشکر از این حرکت در ابتدای خیابان اسدآبادی خیابان فرعی  که به سمت مسجد امام خمینی(ره) می رود نصب کرده بودند اما بعد از سال ها هنوز هم کسی نیست توضیح دهد آن همه تبلیغات برای چه بود؟
اکنون از مسئولین محترم وبه ویژه دولت تدبیر وامید می پرسیم آیا شهری چون کامیاران که در تولید علم خود یک قطب به شمار می رود حقش این است؟

تا چه زمانی باید این مردم مظلوم صبرکنند که شاهد افتتتاح شعبه ای از دانشگاههای کشور باشند؟ هرچند درحد همین دانشگاه پیام نور شهرمان باشد که هیچ امکاناتی ندارد وبه قول بعضی از کاربران در حد یک مدرسه ابتدائی هم نیست.

اینجانب به عنوان یک شهروند کامیارانی که تمام وجود خود را متعلق به اسلام ونظام اسلامی دانسته  وهیچ گاه در فکر منافع شخصی نبوده ونیستم ونامزد هیچ انتخاباتی هم نشده ونمی شوم که فردا بگویند این گونه سخنانم به خاطر منافع فردی بوده است  به صراحت می گویم این حق شهرمن نیست که تا این حد مورد کم لطفی قرار می گیردوبر مسئولین عزیز است که به کامیاران توجه بیشتری نمایند ودرخصوص مراکز عالیه ی علمی تلاش نمایند.
برچسب ها: اخبار، خبر سیاسی، اخبار ایران، ایران،
[ پنجشنبه 9 بهمن 1393 ] [ 05:33 ب.ظ ] [ دختر برفی ]

درباره وبلاگ

خوش آمدید!
آخرین اخبار ایران و جهان را اینجا بخوانید!
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :